Jeg har arbejdet med Anders Matthesen siden 2018 på mange projekter, men i skrivende stund hjælper jeg med hans show: ANDEN BRINGER UD. Her har jeg fingrene nede i mange ting, men skal blandt andet sikre salget af billetter til de shows vi selv arrangere.
Vi ville godt lave lidt sjov og anderledes storytelling, og da titlen er ANDEN BRINGER UD, gav det mening at bruge det som udgangspunkt for nogen små film, vi kunne vise på hans sociale medier.
Nedenstående kan du se de tre film og en kvajer. Jeg udviklede ideen, filmede, klippede og markedsførte dem.
Hvis du kunne lide artiklen og har mod på meget mere digital inspiration med fokus på digitale kunderejser, digitalisering og ikke mindst: det mobile medie
...så er du velkommen til at følge med her:
👉 Linkedin - her er jeg mest aktiv, med opslag 3-4 gange om ugen
📱 Podcast - jeg har to podcast, en om digitale kunderejser og en om mobilen
✍️ Blog - på min blog er der masser af digital inspiration og mange cases
Derudover har jeg mit nyhedsbrev, så hvis du vil have masser af konkrete cases og digital inspiration direkte i din inbox, så kan du få det her ⭐️
Hvis du tænker I godt kunne bruge et digitalt indspark i jeres netværksgruppe, konference, ledergruppe, bestyrelse eller målrettet i jeres virksomhed, så kan du læse mere om mine foredrag her.
Mobil: tel:+4523246628
Tak for din tid, jeg ved den er værdifuld 🙏
Hilsen Peter Schjødt, digital atlet